Haqqımızda Reklam Əlaqə
Baş səhifə Siyasət İqtisadiyyat Cəmiyyət Müharibə Şou-biznes İdman Kriminal
Mədəniyyət Dünya Avto-Moto Hadisə Hava proqnozu Maraqlı Müsahibə Xeberoxu.Az TV








06 Dek
2018
09:24
126



“Azərbaycan açıq kuboku” adlı müsabiqə keçirilib

Azərbaycan Gənclər İttifaqının və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə Şəhriyar adına Mədəniyyət sarayında “Azərbaycan açıq kuboku” adlı müsabiqə keçirilib.

Müsabiqənin keçirilməsində təşkilatı dəstək Mədəniyyət Nazirliyi və Jam Group-a məxusdur.

Yarışmada Gəncə, Şəki, Göygöl, Tovuz, Baki, Ağcabədi,, Mingəçevir, Bərdə rayonlarından və xarici ölkədən Türkiyə, Rusiya və Gürcüstandan olan rəqs kollektivləri iştirak etmişlər.

Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilmişdir: beybi (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yuniorlar (16 yaşa kimi), ergin (16 yaş və yuxarı).

Aşağıda 1-ci Yer və Laureat adlarının sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Debut:

Formation – Baby – 1-ci Yer – Ayselin rəqs qrupu (Br. Aysel Hüseynova)

Cheerleding:

Formation – Yunior – 1-ci Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Cheer Jaz:

Formation – Child – 1-ci Yer – Crazy Lady (Br. Günel Novruzova)

Bollywood:

Solo – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Duet – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Yunior – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Yunior – Laureat – Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Hip-Hop Show:

Solo – Yunior – Laureat – Black Zone (Br. Babayev Rövşən)

Solo – Yunior – 1-ci Yer - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo – Ergin – Laureat – Samir Azimov

Trio – Ergin – Laureat – Black Zone (Br. Babayev Rövşən)

Show dance:

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – Laureat – Jam SS (Br. Veranika Babayeva)

Small Group – Child – Laureat – Ayselin Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Formation – Child – 1-ci Yer – Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Formation – Child – Laureat – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Formation – Child – Laureat – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natavan Musayeva)

Formation – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Formation – Child – 1-ci Yer – Talant Studio (Br. Günay Muradi)

Formation – Child – Laureat – Ayselin Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Mini production – Laureat – Ayselin Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Small Group – Yunior – 1-ci Yer – Jam SS (Br. Veranika Babayeva)

Formation – Yunior – Laureat – Səbinə Rəqs Qrupu (Br. Səbinə İsmayılova)

Formation – Yunior – 1-ci Yer – The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Solo – Adults – Laureat – Академия Танца

Solo – Adults – Laureat – Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo – Adults – 1-ci Yer – Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo – Adults – Laureat – Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo – Adults – Laureat – Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Classic dance:

Duet – Child – 1-ci Yer – Şəki Şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Small Group – Child – Laureat – Jam SS (Br. Tamilla Əliyeva)

Formation – Child – 1-ci Yer – Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Vokal:

Solo – Child – 1-ci Yer – Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo – Child – Laureat – Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo – Child – Laureat – Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo – Child – Laureat – Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Moda:

Adults – 1-ci Yer – Грузия, Тбилиси модельная студия «Prime Model Management»

Folk Show:

Production – Child – 1-ci Yer – Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Formation – Yunior – Laureat – Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Production – Yunior – Laureat – Azad Rəqs Qrupu (Br. Rəhim Babayeva)

Folk Stayl:

Solo – Baby – 1-ci Yer – Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Solo – Baby – Laureat – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Solo – Baby – Laureat – Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Small Group – Baby – Laureat – New Dance Group (Br. Nubar Bayramova)

Production – Baby – 1-ci Yer – Alov Rəqs Ansamblı (Br. Emil Pənahov)

Formation – Child – Laureat – Kamerton Rəqs Ansamblı (Br. Coşqun Abbaov)

Formation – Child – 1-ci Yer – Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Formation – Child – Laureat – Грузия, г. Тбилиси детский хореографический ансамбль «Герге»

Solo – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Child – Laureat – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Duet – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet – Child – Laureat – Şəki Şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Duet – Child – 1-ci Yer – Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Small Group – Child – 1-ci Yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – 1-ci Yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Small Group – Child – Laureat – Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Small Group – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group – Child – Laureat – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Mini production – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo – Yunior – Laureat – Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Solo – Yunior – Laureat – Aura Rəqs Qrupu (Br. Seyidova Leyla)

Solo – Yunior –1-ci yer – Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br.Nərgiz Babayeva)

Duet – Yunior – Laureat – Jam SS (Br. Tamilla Əliyeva)

Duet – Yunior – 1-ci Yer – Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Small Group – Yunior – Laureat – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Small Group – Yunior – 1-ci Yer – Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation – Yunior – Laureat – Лебёдушки – город Ростов – на Дону (Бедненко Елена Всеволодвна)

Formation – Yunior – Laureat – Təbəssüm Rəqs Kollektivi (Br. Roza İsmayılova)

Formation – Yunior – Laureat – Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation – Yunior – 1-ci Yer – Академия танца

Folk Etnik:

Solo – Child – Laureat – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Production – Child – 1-ci Yer – Bakı Türk Anadolu Okulu (Br. Vüqar Rəhimov, Hüseyn Taciroğlu)

Solo – Yunior – Laureat – Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Solo – Yunior – Laureat – Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Formation – Yunior – Laureat – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Formation – Yunior – 1-ci Yer – Лебёдушки – город Ростов на Дону (Бедненко Елена Всеволодовна)

Formation – Yunior – Laureat – Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Formation – Yunior – 1-ci Yer – Грузия, г. Тбилиси детский хореографический ансамбль «Герге»

Xeberoxu.az

Bizimlə əlaqə saxlayın

© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır


Bizi Telegram-da oxuyun. Azərbaycanın və dünyanın ən vacib xəbərləri








Digər Mədəniyyət xəbərləri

Siyasət

Xarici Siyasət

Hava proqnozu

Xarici hava proqnozu

Dünya
İqtisadiyyat

Cəmiyyət

Sosial

Media
Müharibə

Hərbi xəbərlər

Maraqlı

Elektronika

Avto-Moto

Hadisə
Şou-biznes

Xarici şou-biznes

İdman

Kriminal

Mədəniyyət

Xeberler 2018 və son xeberler 2019 düzgün, tez və Azerbaycanda en son xeberler bugun birinci oxumaq üçün XeberOxu.az saytını izləyin. Xeberoxu.az Azərbaycanın xəbər saytı, Azərbaycandan ən son xəbərləri yayımlayır. Iqtisadi xeberler, Şou biznes xəbərləri , siyasi xeberler, kriminal xeberler, idman xeberleri, muharibe xeberleri, maliyye xeberleri təqdim edən ictimai-sosial saytdır.




© Xeberoxu.az 2018 Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. (012) 436-28-31, [email protected]